Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!

18 października 2018

W środę 17 października 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które jest początkiem realizacji inwestycji termomodernizacyjnych, które prowadził będzie Powiat Parczewski .

Na terenie obiektu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację dwóch niezwykle ważnych projektów: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Parczewskiego” oraz „Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Kalince” które będą realizowane z dofinansowaniem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o: Umowy na projekty termomodernizacyjne podpisane!
Powiększ zdjęcie

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

16 października 2018

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!"

16 października 2018

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!", to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Czytaj więcej o: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!"
Powiększ zdjęcie

Kalina ma już 20 lat

15 października 2018

W sobotę, 13 paźdzernika odbył się uroczysty jubileusz 20-lecia Zespołu „Kalina” z Jabłonia. Piękny poranek, wspaniała pogoda – to znak że, „Kalina” cieszy się nie tylko sympatią wielu ludzi, ale też łaskami Najwyższego.

Czytaj więcej o: Kalina ma już 20 lat
Powiększ zdjęcie

Finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

11 października 2018

W dniu Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego 10 października 2018 roku w Starostwie Powiatowym we Włodawie  odbył się finał regionalny –VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Włodawa 2018.

Czytaj więcej o: Finał VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
Powiększ zdjęcie

Konkursu „Rolnik Lubelszczyzny 2018” rozstrzygnięty.

9 października 2018

Zakończyła się VII edycja konkursu „Rolnik Lubelszczyzny 2018”, współorganizowanego przez Marszałka Województwa Lubelskiego Targi Lublin i Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego. Najlepszych producentów rolnych poznaliśmy  6 października br. podczas uroczystego otwarcia Targów Sadowniczych Best Berries w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin S.A. w Lublinie.

Czytaj więcej o: Konkursu „Rolnik Lubelszczyzny 2018” rozstrzygnięty.
Powiększ zdjęcie

"Kultura łączy pokolenia"

6 października 2018

Dbając o tożsamość regionalną w oparciu o kulturowe dziedzictwo i współczesne uwarunkowania, kultura znajduje wysokie miejsce w życiu społecznym mieszkańców. Dowodem na potrzebę integracji międzypokoleniowej, budowania więzi międzyludzkich, różnych wiekowo środowisk twórczo-artystycznych z terenu Powiatu Parczewskiego, był koncert zorganizowany przez samorząd Powiatu Parczewskiego „Kultura łączy pokolenia”, który odbył się 4 października  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie.

Czytaj więcej o: "Kultura łączy pokolenia"
Powiększ zdjęcie

Kolejna inwestycja drogowa w powiecie parczewskim zakończona!

3 października 2018

W poniedziałek 1 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej nr 1228L na odcinku Czeberaki – Gęś.  Inwestycja o łącznej wartości 750 000,00 zł została zrealizowana w ramach zadania pn. „Modernizacja drogi powiatowej nr 1228L stanowiącej dojazd do gruntów rolnych wsi Czeberaki gm. Milanów i wsi Gęś gm. Jabłoń”.

Czytaj więcej o: Kolejna inwestycja drogowa w powiecie parczewskim zakończona!
Powiększ zdjęcie

Zdrowie psychiczne – co o nim wiem

2 października 2018

Kolejny raz uczniowie 5 powiatów: bialskiego, lubartowskiego, parczewskiego, ryckiego  i włodawskiego ubiegali się o miano laureata etapu powiatowego VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

W etapie zmagań szkolnych wzięło udział 57 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych naszego Powiatu.  Najwyższe lokaty  uzyskało 12 uczniów, z których 11 w dniu 28 września wzięło udział w olimpiadzie szczebla powiatowego, zorganizowanej w  I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie.

Czytaj więcej o: Zdrowie psychiczne – co o nim wiem

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

19 września 2018

1. Przedmiot konsultacji:
Zarząd Powiatu w Parczewie zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Powiatu Parczewskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019".
Jest to dokument określający zasady współpracy samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych na terenie Powiatu Parczewskiego. Został on opracowany zgodnie z wymogami ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie (Dz. U. z 2018r., poz. 450 z późn. zm.).

J.Maśluch
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o konsultacjach społecznych