Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Szkolenia wojsk Obrony Terytorialnej w Powiecie Parczewskim

11 kwietnia 2019

      W dniach 13 - 14 kwietnia 2019 r. godz. 8.00 2019 r. do 14.04.2019 r. żołnierze z pododdziałów 2. LBOT, 23 Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej realizować będą szkolenia na terenie powiatu parczewskiego.
Podczas szkolenia nie będzie wykorzystywana amunicja bojowa oraz środki pozoracji pola walki.
Misją żołnierzy OT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności, dlatego wiedza i znajomość terenu, w którym w przyszłości będą działać jest kluczowa. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3300 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szereg.

OT
Czytaj więcej o: Szkolenia wojsk Obrony Terytorialnej w Powiecie Parczewskim

Powiatowa Rada Rynku Pracy nowej kadencji rozpoczęła działalność

11 kwietnia 2019

     We wtorek, 2 kwietnia, odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, powołanej na kadencję w latach 2019-2023. Na początku obrad Starosta Parczewski Jerzy Maśluch, wręczył uroczyste akty nominacji członkom nowej Rady, która przez najbliższe 4 lata będzie pracować w następującym składzie:
1)    Krzysztof Sikora – Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” Region Środkowowschodni
2)    Eryk Ostapiuk – Forum Związków Zawodowych, Zarząd Wojewódzki w Lublinie
3)    Damian Dąbrowski – Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”
4)    Stefan Dąbrowski – Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie
5)    Halina Żelazowska – Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa w RP, Zarząd Zakładowej Organizacji przy LODR w Końskowoli
6)    Artur Sobich – Lubelska Izba Rolnicza
7)    Artur Jaszczuk – Wicestarosta Parczewski, przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego
8)    Monika Mackiewicz-Drąg – Wójt Gminy Podedwórze, przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego
9)    Dariusz Łobejko – Wójt Gminy Jabłoń, przedstawiciel organów jednostek samorządu terytorialnego,

ŁŁ
Czytaj więcej o: Powiatowa Rada Rynku Pracy nowej kadencji rozpoczęła działalność
Powiększ zdjęcie

Akcja Pomoc To Moc

5 kwietnia 2019

     W Cichostowie dzięki funduszom z Fundacji PZU w ramach akcji Pomoc To Moc zostały ustawione dwa wyświetlacze prędkości rzeczywistej. Są to pierwsze tego typu urządzenia w powiecie parczewskim!
     Prewencyjne wyświetlacze instaluje większość krajów europejskich. Stosowane są jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości i stały się jednocześnie ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów.

Stowarzyszenie CICHOSZ
Czytaj więcej o: Akcja Pomoc To Moc
Powiększ zdjęcie Księga%20kondolencyjna

Ostatnie pożegnanie prof. Józefa Bergiera

28 marca 2019

26 marca 2019 roku pożegnaliśmy prof. Józefa Bergiera - byłego posła i senatora, założyciela oraz rektora Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a także byłego Prezesa Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Józef Bergier związany był z ziemią parczewską przede wszystkim poprzez pełnienie swoich powinności parlamentarnych.

Ś.P. Józef Bergier zmarł 21 marca 2019 roku w wieku 67 lat.

Cześć Jego pamięci!

Łukasz Łucjan
Czytaj więcej o: Ostatnie pożegnanie prof. Józefa Bergiera

Uruchomienie syren alarmowych

28 marca 2019

     Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Parczewie informuje, że w dniu 28 marca 2019 r. o godz. 12.00 w województwie lubelskim przeprowadzony będzie trening uruchamiania systemów alarmowych i ich pracy – Systemu Wykrywania i Alarmowania.
     W ramach treningu będzie wyemitowany ciągły sygnał syren alarmowych w czasie 1 min. Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i nie podejmowanie żadnych działań. Trening zostanie przeprowadzony zgodnie z Zarządzeniem nr 27 Wojewody Lubelskiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa z dnia 26 marca 2014 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie zasad przygotowania i zapewnienia działania Wojewódzkiego Systemu Wykrywania i Alarmowania (SWA) oraz Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania (SWO) w województwie lubelskim.

PCZK
Czytaj więcej o: Uruchomienie syren alarmowych

Ogłoszenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości Powiatu Parczewskiego przeznaczonych do sprzedaży

27 marca 2019

     Na podstawie art. 4 pkt 9 oraz art. 35 ust. 1 i 2, ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) w związku z uchwałą Rady Powiatu z dnia 26 lutego 2019 r. Nr V/24/2019 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Parczewskiego Zarząd Powiatu w Parczewie uchwala, co następuje:

Zarząd Powiatu
Czytaj więcej o: Ogłoszenie w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości Powiatu Parczewskiego przeznaczonych do sprzedaży
Powiększ zdjęcie

Znamy Liderów Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2018

22 marca 2019

We wtorek, 19 marca 2019 roku, w ośrodku konferencyjnym  ,,Alma” w Parczewie,  już po raz czwarty, odbyła się  uroczysta Gala podsumowująca konkurs „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2018” organizowany przez samorząd powiatu parczewskiego pod honorowym patronatem Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego.

Starostwo
Czytaj więcej o: Znamy Liderów Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2018
Powiększ zdjęcie

Wypalanie traw jest niebezpieczne, nieopłacalne, szkodliwe i karalne!

22 marca 2019

Zagrożenie dla ludzi i przyrody, utrata dopłat bezpośrednich przez rolników oraz angażowanie sił straży pożarnej, której pomoc może być potrzebna  w innych sytuacjach – to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw. Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych.

KP PSP Parczew
Czytaj więcej o: Wypalanie traw jest niebezpieczne, nieopłacalne, szkodliwe i karalne!
Powiększ zdjęcie

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ W PARCZEWIE

21 marca 2019

W dniu 19.03.2019 r. o godzinie 9.00 w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Parczewie, odbyły się XLII Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorem jest Zarząd Główny Związku OSP RP. Konkurs ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Konkurs został poprzedzony eliminacjami szkolnymi i gminnymi które wyłoniły 36 zwycięzców .

Bloch Mirosław
Czytaj więcej o: ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ W PARCZEWIE

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

18 marca 2019